Güvenli Alışveriş Sistemi

Güvence:

İlanKibris.net Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek ilgili süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ödeme:

Ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Yaptığınız ödemeyi üyelik işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen bilgi mailinden takip edebilirsiniz.

Satıcı Puanı:

Alışverişinizi tamamladıktan sonra satıcı ile ilgili düşüncelerinizi diğer ilankibris.net kullanıcılarıyla paylaşabilir, vereceğiniz puanla satıcıları değerlendirebilirsiniz. Böylece paylaştığınız yorumlarla diğer alıcıları alışveriş sürecinde yönlendirebilir, fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

 

Güvenli Alışveriş Platformunu Neden Kullanmalıyım?

ilankibris.net Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır. Satın aldığınız ürünün kargo bilgisini takip edebilir, teslim aldığınız ürünü inceleyip istediğiniz özelliklerde değilse iade ederek paranızı geri alabilirsiniz. Ürünü teslim alıp onay vermeden satıcıya ödeme yapılmadığı için, paranızın iade olmaması riskini yaşamazsınız.  

Güvenli e-Ticaret sistemi ile yaptığınız satışlarda ürünü kargoya verdikten sonra iade olmaması halinde, kargo alıcıya ulaştıktan sonra paranız hesabınıza yatırılır, risk almazsınız.

 

Kredi Kartı Güvenliğim Nasıl Sağlanıyor?

Herhangi bir kredi kartınızla (Axess, CardFinans, Bonus, Maximum, World Card) Güvenli e-Ticaret sistemimiz içinde güvenle işlem yapabilirsiniz;

Güvenli e-Ticaret işlemleri ilankibris.net'i SSL güvenlik sertifikası sunucusu olan “Let's Encrypt Authority X3” tarafından gerçekleştirilmektedir. Kredi kartınızla yaptığınız ödemeler nedeniyle oluşan veri akışı, SSL şifreleme teknolojisi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kredi kartı bilgileriniz ilankibris.net tarafından ödeme işleminin tamamlanmasından sonra herhangi bir amaçla saklanmamakta veya kullanılmamaktadır.

Kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerinizde 3D Secure kullanılmaktadır. Böylece ödeme sırasında alınan kredi kartı bilgileri, kartı basan banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorularak doğrulanmaktadır.